Süt Tozu

süt tozu 150x150 Süt Tozu
Süt Tozu
Süt fiyatının tavan sürü süzülen ile millet ekonomisi için süt tozu yeniden ele. Süt fiyat artışı, en iyi süt pazarlık mevcut yaparak çok henüz süt kuru etkilenen değil. Gayrı resmi bir soruşturma sayesinde keşfettim ettik taze süt maliyeti çoğu yerde $ arasında 3,50 ve 4,50 $ bir galon. Süt kasabalar halen $ arasında 2 ve 3 $ bir galon için kullanılabilir, ancak bize geri kalanı çok daha ödüyoruz. Bu ucuza satın alınabilir zaman Taze süt lezzetli, çok yönlü ürünüdür. Fiyat ancak daha ılımlı bir maliyeti düşüyor kadar ailemle süt tozu ile yapacak.
Anında yağsız süt tozu aile inek homesteader ne olduğunu kentlilere etmektir. Doğru, süt tozu inek taze süt gibi iyi tat vermez, ancak temin etmek daha uygun bir belâ sitedir ve saklamak için çok daha kolay. Ayrıca, hamile, emziren ya da ailede osteoporoz varsa O da bilmek iyidir kalsiyum yüksek bulunuyor protein ve D vitamini bir hazır kaynağıdır. Süt tozu hiç yağ olduğundan, serbest düşük kalori (sıvı süt fincan başına yaklaşık 80) ve tamamen kolesterol bulunuyor.
Anında yağsız kuru süt tozu ve Düzenli Olmayan Yağ Kuru Süt Tozu: Toz Süt iki yaygın formları mevcuttur. Normal kuru süt bazen “Non-Acil” olarak adlandırılır. Bu gibi kolayca anlık süt tozu olarak çözülür ve bulmak için biraz daha zahmetli değildir. Kuru süt tozu da kullanılabilir. İçinde yağ zamanla kokmuş gidebilirsiniz çünkü yağsız kuru süt sürece sürmez. Bu ancak taze olduğunda, bu çok hoş bir lezzet vardır. Kuru süt bulmak zor olabilir. Ben büyük bir bakkal etnik bölümünde küçük bir teneke satın. Bu anlık yağsız kuru süt biraz daha fazla maliyeti, ancak özellikle küçük çocuklar için, elinizde iyi. Izleyin tariflerin ve fikirlerin tüm Anında yağsız kuru süt kullanılarak yapılır. Bu bulmak için en ucuz ve genellikle en kolay olanıdır. Bu satın alıyor tür olduğundan emin olmak için kutuyu etiketini okuyun.
Bir kez rekonstitüe, süt tozu eskisi çok daha iyi tadı. Eğer son birkaç yıl içinde henüz denemediyseniz, o başka bir tat değer. Doğru karıştırılır ve geceleme soğutulmuş zaman, ev yapımı kurabiye ile özellikle iyi tadı hoş, tatlı bir tadı vardır. Sulandırılmış süt taze sütler aynı tadı vermez. Zaten olsa yağsız süt için kullanılır ise, rekonstitüe sütün lezzetini çok fark olmaz. Yemek olarak, süt tozu kusursuz gerçekleştirir. Bu mükemmel sonuçlar ile hemen hemen herhangi bir tarifi taze süt için ikame edilebilir. Birçok bütçe bilinçli kadın sadece toz süt ile pişirin. Sonuçlar çok iyi, çünkü bu kaynakların akıllıca kullanımı.
Süt tozu İçme balık başka bir su ısıtıcısı olduğunu. Onlar taze süt alışık çünkü Bazıları hatta ürpertici sonra lezzet sakıncalı buluyorum. Bir içecek olarak kullanıldığında rekonstitüe süt kuru taze süt ile aynı olduğunu düşünerek içine kimse kandıramaz. Eğer süt tozu tadı daha iyi yapmak için yapabileceğiniz şeyler vardır. Vücut ve lezzet için taze süt ile karıştırılarak iyi bir alternatiftir.
Iyi tatma süt tozu elde etmek için taze süt kuru ile başlar emin olun. Kuru süt kutunuzun bir yıl eski ise, o zaman yeni bir tane satın almak ve sadece yemek için eski birini kullanın. Paket yönergeleri izleyerek sütü karıştırın. Kutun tarifi yoksa o zaman aşağıda olanları kullanabilirsiniz.
Süt tozu Büyük 4 kiloluk kutular çok pazarda mevcuttur. Bu boyutta bir kutu 20 litre veya sıvı süt 5 galon yapacaktır. Kutu başına 8 $ için $ 9, ortalama maliyeti ise, bu tamamen bu zamanda taze süt yarı fiyatına alma, galon başına 2 dolardan daha az eşdeğerdir.
Toz Süt yeniden kurgulamak
Sıvı sütün Bu tutara eşit olması için
Bu kadar kullanın
Tatlı Su
Ve bu kadar Anında yağsız kuru süt tozu
1/4 su bardağı 1/4 su bardağı 1-1/2 yemek kaşığı
1/3 su bardağı 1/3 su bardağı 2 yemek kaşığı artı 1 çay kaşığı
1/2 su bardağı 1/2 su bardağı 3 yemek kaşığı
1 su bardağı 1 su bardağı 1/3 su bardağı
1 litre 3-3/4 bardak 1-1/3 bardak
2 litre 7-2/3 bardak 2 -2 / 3 bardak
1 galon 15-1/2 bardak 5-1/3 bardak
Yukarıdaki tablo size sıvı süt belirli bir ölçüm hazırlamak gerekir süt tozu miktarı anlamanızda yardımcı olacaktır. Sütü mümkün olduğunca taze, tatma gibi söndürmeye yardımcı olmak için bazı ipuçları şunlardır:
Kullandığınız edilecek suyun yarısı miktarı ile sürahi veya kabını doldurun. Kuru süt tozu, uygun miktarda ölçün. Çözünmesi için karıştırın. Yukarıda adı verilen su dengesi ile sürahi doldurun. Tekrar karıştırın ve soğuk.
Mümkünse soğuk su kullanın. Toz soğuk suda daha kolay çözülür eğilimindedir.
Süt tozu eritmek için, süt çok karıştırın. Sonra süt bir süre oturup tekrar karıştırın sağlar. Karıştırma sonra durmak için bir şansı alırsa süt tozu proteini en kolay karıştırır.
Süt tozu arzu edilirse karıştırıldıktan hemen sonra kullanılabilir. En iyi lezzet için en az 4 saat veya gece boyunca sütü soğuk.
Eğer varsa bir buzdolabında süt saklayın. Bunu yapmazsanız, sonra ıslak bir havlu süt sarın. Su buharlaşır gibi, süt serin olacak. Bir kök kiler veya bodrum varsa, orada süt tutmak istiyorsanız, ya sonbahar ve kış aylarında bile dışarıda olabilir.
Eğer süt depolamak dışında susamış olabilir yaratıkların karşı korumalı olduğunu emin olun. Üstüne büyük bir kaya ile bir kutu en hayvanları uzak tutmak için yeterlidir.
Eğer soğutma yoksa, o zaman sadece bir gün yetecek kadar süt hazırlamak. Ben önceki gece hazırlamak, bu yüzden uyum ve gecede soğuk bir şansı var. Yaklaşık 2 litre günün en için 4 kişilik bir ailenin son için yeterli olacaktır. Biraz fazla kalmadı seni sürekli bulursanız, o zaman ertesi gün daha az hazırlamak. Kendinizi tükeniyor bulursanız, daha sonra hazırlayın.
Bazı insanlar lezzet geliştirmek için kendi süt vanilya bir damla ya da iki ekleyin. Diğer insanlar aynı amaç için bir kaşık veya şeker iki ekleyin. Sanırım rekonstitüe süt alışık, çünkü ya bu fikirleri kullanın ve düz bunu tercih etmiyorum.
Sürahiler ve geniş ağızlı kavanoz rekonstitüe süt karıştırma ve depolamak için kullanabileceğiniz en kolay olanlardır. Ben elma suyu kavanoz kullanmayı denemek için kullanılan, ama onlar temiz ve içine süt tozu dökün garip tutmak zordur. Eğer süt karışımı dar ağızlı kavanoz kullanmanız gerekiyorsa, o zaman bir huni kullanın. Bir pirzola sopa veya kaşık sapı şeyler tıkanmış olsun zaman huni ipucu olsa aşağı alay için kullanışlıdır.
Ürünler Toz Süt ile yapmak
Tatlı Vanilya Süt: 2 litre sürahi içine biraz sıcak su çalıştırın. Her kahve kremaları ve şeker 1/4-cup ekleyin. Çözünmesi için iyice karıştırın. 1/2-teaspoon vanilyayı ekleyin. Soğuk musluk suyu ile dolu sürahi yarısı doldurun. Anlık yağsız kuru süt tozu 2-2/3 bardak ekleyin. Iyice karıştırın. Sürahi tam yolun geri kalanını doldurun. Tekrar karıştırın. Chill ve hizmet vermektedir. Bu süt düz rekonstitüe süt daha bazı millet için daha makbuldür. Şeker ve vanilya bu tatlı ve neredeyse tatlı gibi tadı yaparken kahve kremaları, sütü zengin bir dolgunluk verir. Eğer süt tozu geçmek gerekir ve lezzet ile sorun yaşıyorsanız, bu tarifi geçişi kolaylaştırabilir. Süt kullanımı bir galon için: Her bir toz kahve kreması ve şeker ve vanilya aromaları 1 çay kaşığı 1/2-cup. İsterseniz çok tuz bir çizgi ekleyin. İlk sıcak musluk suyunda kaymak ve şeker çözülür emin olun. Onlar soğuk suda kolaylıkla çözülür yok.
Süt Bir Çok Zengin Galon: Tedbir bir galon boyutu sürahi içine su 3-1/2 litre (14 su bardağı). Kuru süt tozu 5-bardak ve bir 12-ons ekle sulandırılmamış buharlaştırılarak sütün yapabilirsiniz. Hep birlikte karıştırın. Chill ve hizmet vermektedir. Bu bir galon hakkında yapar. Sade rekonstitüe süt daha zengindir. Eğer süt tozu kullanabilirsiniz, ancak daha zengin bir ürün tercih gerekiyorsa, bu sizin için bir reçetedir. Çocuklar bazen onlar zaten taze% 1 veya% 2 için kullanılır, özellikle eğer düz rekonstitüe süt daha daha iyi tolere edecektir.
Tüm Süt ile karıştırıp için: Süt tozu kolayca sütle yarı yarıya karıştırılır. Kombine ve iyi soğutulmuş zaman, taze süt ve karışık süt arasındaki farkı anlatmak için neredeyse imkansız. Bunu yapmak için, fazladan, temiz süt kabı ve iki 2 litrelik sürahi kullanın. Yukarıdaki grafikte kullanarak sürahi her süt İlk sulandırmak 2 litre. Daha sonra, bir huni kullanılarak temiz bir boş süt kabı içine tam yağlı süt yarısı dökün. Aynı huni kullanarak, her sürahi karışık bir şişe süt yaparken, her sürahi içine bir sürahi rekonstitüe süt dökün. Hem boş sürahi sonra yıkanır olması gerekir, ama onlar temiz tutmak için oldukça kolaydır. Ben sulandırmak sütle süt sürahi süt tozu, denemek için kullanılan, ama aynı zamanda ben ümit ediyorum hiç çalışmamış. Şimdi ilk sulandırmak sürahi süt tozu çok daha kolay bulmak ve sonra süt ile kabına sıvı süt dökün. Iyi soğutulmuş Eğer düzenli süt tozu gibi, karışık süt iyi tadı.
Ekşi Süt: rekonstitüe süt ekşi için, sadece ona biraz sirke ekleyin ve karıştırmaya. Bir reçete ekşi süt veya ayran 1 fincan için çağırırsa Örneğin, daha sonra bir ölçme fincan içine bir kaşık sirke ölçmek. 1 fincan işaretine ulaşmak için rekonstitüe süt ekleyin. Yavaşça sütü karıştırın. Bir veya iki dakika içinde, o ekşi. Bu pişirme tarifleri soğumuş süt veya ayran değiştirebilirsiniz.
Gecelik Ayran: Kendi ayran yapmak için, taze 1/2-cup ile başlamak zorunda, ayran ve rekonstitüe süt bir litre (4 su bardağı) mağaza satın. Bir sürahi veya kavanoz taze ayran ve rekonstitüe süt birleştirin. Gerçekten iyi karıştırın. Bunu, bir gece ya da yaklaşık 8 saat boyunca oda sıcaklığında bekletilir. Süt kadar kalınlaşmış ve düzenli ayran içine kültüre sahip olacak. Için denir buzdolabında veya soğuk ve her yerde taze ayran kullanın.
Kolay Buharlaşan Süt: Bu yapmak için sadece kuru süt tozu ve su gerekir. Bir kavanoz veya kaseye 1-1/3 bardak su ölçün. Anlık kuru süt tozu 1 fincan ekleyin. Stir veya birleştirmek için sallayın. Bu, yağsız süt buharlaşmış bir 12-ons eşdeğerdir. Buharlaştırılarak süt yapmak için, bütün süt süt yağı yerine bazı yağ eklemeniz gerekir. Buharlaşıp yağsız süt hazırlamak ve daha sonra süt bitkisel yağ 2 yemek kaşığı ekleyerek bunu yapın. Süt yağ emülsifiye için şiddetle o kadar karıştırın. Bu ayakta ayırmak, çok doğru kullanmadan önce gerçekten iyi karışacaktır. Bu en iyi pişirme ve pişirme kullanılır. Yapışmaz sprey bir spritz emülsifikasyon sürecine yardımcı olacaktır.
Yoğun Süt Şekerli: soba üzerinde, su kaynatın 1/2-cup, şeker 1 fincan ve margarin veya katı 3 yemek kaşığı getirmek. Tuz bir çizgi ekleyin. Her şimdi ve sonra karışımı karıştırın. Tam bir yuvarlanma kaynatın gelince, ısı çıkarın. Biraz soğumasını bekleyin. Anlık kuru süt tozu, bir fincan ekleyin. Pürüzsüz karıştırmak için bir çırpıcı kullanın. Bir çatal ya da kaşık tüm topaklar çalışmaz. Gerçekten bir fırçalamak veya yumurta çırpıcı gerekiyor. Orada, yapılır. Bu şekerli koyulaştırılmış süt bir kutu eşdeğerdir. Bunun nedeni şeker bir veya iki gün için soğutulmamış devam edecektir. Ben soğutma olmadan daha uzun korudum hiç. Buzdolabında 2 hafta boyunca devam edecektir. Bundan daha uzun depolama için, onu dondurmak.
Hızlı Topping Şanti: Eğer elektrik varsa, bu tarifi iyi yapılır. Büyük bir kabın içine su 1/2-cup koyun ve dondurucuya yerleştirin. Kenarları dondurucu kaldırmak çevresindeki Whenice kristaller oluştururlar. 1/2-cup anlık kuru süt tozu ekleyin. Hafif ve kabarık kadar elektrikli çırpıcı ile karışımı çırpın. Bu birkaç dakika sürer. 2-yemek kaşığı şeker, limon suyu 1 çay kaşığı ve vanilya 1/2-teaspoon ekleyin. Çırpılmış tepesi gibi kaşık kadar koyulaşıncaya kadar çırpın. Hemen kullanın.
Pekmez Süt: demir Yüksek, bu sıcak içecek lezzet bir karamel toffee oldukça lezzetlidir. Mikrodalga bir fincan rekonstitüe süt Isı 3/4-cup. Pekmez bir kaşık ilave edin. Sıcak servis yapın. Benim çocuklar bu şeyleri seviyorum.
Çikolatalı Süt: rekonstitüe süt ile bir bardak doldurun. Ev yapımı Çikolata Şurup bir çift kaşık içinde sıkıştırın. Birleştirmek için karıştırın. Düz rekonstitüe süt tozu itiraz susamış çocuklara servis yapın. Soğuk çikolatalı süt sıcak çikolata için mikrodalgada ısıtılabilir. Bu da öğle yemeği kutuları büyük. Eğer çocuklar için gerçekten güzel olmak istiyorsanız o zaman bir anda rekonstitüe çikolatalı süt bütün bir galon makyaj. Onlar arkadaşlarına övünmekten ve itibar efsanevi olacak.
Homemade Yoğurt: sulandırın geniş ağızlı konserve kavanoz gibi çok temiz bir kapta süt bir litre. Vücut için süt tozu başka 1/2-cup ekleyin. Çırpıcı aktif kültürler ile ticari yoğurt 1/4-cup içinde. Yoğurt aktif kültürler var emin olmak için etiketi okuyun. 80 ° ve 110 ° arasında, sıcak bir yerde süt Stash. 6 ila 8 saat boyunca bozulmadan bekletin. Bu, piyasada bulunan yoğurt gibi, kalın ve kremsi olmalıdır. Sizin yoğurt Chill ve her yerde normal yoğurt olur kullanabilirsiniz. Bu ekşi krema için büyük bir yerine yapar. Ya da kendi ev yapımı az yağlı mayonez için hazırlanmış mayonez ile yarı yarıya karıştırın.
Yoğurt Peynir: Hat bez temiz, nemli bir parça ile bir kevgir. Bez içine hazırlanmış yoğurt dökün. Yoğurt gecede boşalmasına izin verin. Sabah kalan katı yoğurt peynir olacaktır. Onlar krem peynir veya kalın ekşi krema kullanmak istiyorsunuz her yerde kullanılabilir.
Curds & Whey: Büyük bir tencerede taze su 6 bardak ve kuru süt tozu 3 bardak birleştirir. Çözünmesi için karıştırın. Bu, yaklaşık 120 ° çok sıcak olana kadar orta ateşte sütü ısıtın. Bu dokunulamayacak kadar sıcak, ama fokur değil. Düz beyaz sirke 1/2-cup karıştırın. 10 dakika boyunca bekletin. Kesilmiş süt suyu ve kehribar rengi bir havuz içinde lor büyük bir kütle olmalıdır. Sıvı hala sütlü ise, sirke başka bir 1/4-cup ekleyin. Karıştırın ve 10 dakika tekrar durmak. Temiz bir bez ile bir süzgeç Hat ve suyu boşaltın. Bu, ekmek ya da kekler veya bisküvi içindeki sıvı olarak kullanılabilir. Buzdolabında soğuk su ve depo altında lor durulayın. Bu tarif lor peyniri için yaklaşık 1-1/2 2 bardak yapar.
Lor veya Kulübe Peynir: Yukarıdaki tarifi kuru peynir lor en tarifler rıcotta için çalışacaktır. “Krem” biraz ona buharlaştırılarak süt veya yoğurt ekleyin ve birleştirmek için karıştırın peynir çevirmek için. Sen yarım karışımı bölmek ve bunları bir deneyin hem de vermek istiyorsanız, her birini yapabilirler.
Süt Tozu

Bir önceki yazımız olan Süt Tozu Dış Ticaret ve Süt Tozu Piyasası başlıklı makalemizde süt tozu almanya, süt tozu belçika ve süt tozu cezayir hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Comment


1 + 3 =