Yağlı Süt Tozu ve Yağsız Süt Tozu

süt tozu 2 150x117 Yağlı Süt Tozu ve Yağsız Süt Tozu

yağlı ve yağsız süt tozu

Tam Yağlı Süt Tozu ve Yağsız Süt Tozu  Ürün Özellikleri

ÜRÜN-SÜT TOZU
     Tam Yağlı Süt Tozu
ENERJİ 501
PROTEİN 26
YAĞ 27
KARBONHİDRAT 38, 5
KALSİYUM 940
FOSFOR- 730
TUZ 4

YAĞSIZ SÜT TOZU

Ürün Özellikleri

ÜRÜN Yağsız Süt Tozu
ENERJİ 365
PROTEİN 35
YAĞ 1
KARBONHİDRAT 54
KALSİYUM-SÜT TOZU 1280
FOSFOR 995
TUZ 5

Besin olarak mükemmel bir gıda olan sütün, bütün doğal özelliklerini koruyarak onu dayanıklı hale getirmek ve gıda sanayinin süt ihtiyacını karşılamak için süttozu üretim teknolojileri geliştirildi.

Süt tozu  üretici firmamız dünya da en gelişmiş sistemlerle, tamamı otomatik, bilgisayar kontrollü, modern tesislerini kurarak, bugün Avrupa normlarında üretim yapmaktadır.

Süt tozu hiçbir katkı maddesi veya imalat yardımcı maddeleri kullanılmadan, bütün kalite kontrolleri yapılmış taze ve sağlıklı sütlerden üretilir. Üretim tamamen otomatik ve bilgisayar kontrollü sistemlerde el değmeden yapılır. Seçilen sütler önce pastörize edilir. Sütün içindeki suyun büyük kısmı vakumlu evapöratörlerde alınarak süt konsantresi elde edilir. Süt konsantresi kurutma odasında, kuru sıcak hava üzerine atomizerle püskürtülerek kurutulur. Kurutulmuş süt zerrecikleri havadan ayrıştırılarak, soğutulur ve özel ambalajlarında paketlenerek depolanır.

Bütün üretim aşamalarında muhtelif noktalardan alınan numunelerle devamlı kalite kontrolü içinde üretilen süt tozu ürünlerimiz, bütün tetkiklerin tamamlanması ile kalitesi onaylanmış olarak satışa hazır hale getirilmektedir.

İçeriği tamamen saf doğal, %100 süt olan  Süt tozlarımız, yağsız veya tam yağlı süt tozu olarak üretilirler. Polietilenli kraft torba ambalajlarda 25kg. olarak gıda sanayinin hizmetine sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Süt Tozu kurutulmuş bir süt ürünüdür ve sağlığa zararlı değildir başlıklı makalemizde peynir altı suyu, peynir altı suyu tozu ve süt tozu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Comment


+ 5 = 14